Blog

01 Aralık 2022

Power BI Danışmanlığı Hizmetinin İşletmenize Katacağı 5 Değer

Günümüzde hemen hemen her sektörde firmalar arasında rekabet yaşanmaktadır. Yaşanan bu rekabet yoğunluğunda verilerin önemi giderek artar. Verileri anlayabilen ve etkili bir şekilde kullanabilen işletmeler, işinde başarılı olarak rakiplerinin önüne geçme şansını elde eder. Verileri işlemek için kullanılan en iyi araçların başında Microsoft Power BI gelir. Bu durumda işletmeler Power BI danışmanlığı alarak, verileri yönetmenin en doğru yolunu öğrenmeye çalışır. Power BI danışmanlığı, işletmelerin iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için mutlaka alınması gereken bir hizmettir. Bu yazımızda sizler için “Power BI Danışmalığı Hizmetinin İşletmenize Katacağı 5 Değer” hakkında merak edilenleri paylaşacağız.

Daha Fazla Oku

01 Aralık 2022

Microsoft Power BI ile Karşılaştırmalı Raporlama Nasıl Yapılır?

Microsoft Power BI ile şirketin farklı iş operasyonlarında büyük avantaj sağlayacak birçok veri uygulamalarına ulaşabilmek mümkündür. Finans, üretim ve satış gibi birçok alanda verileri yükleyebilir, analiz edebilir, görselleştirebilir veya karşılaştırmalı raporlama yapabilirsiniz. Power BI karşılaştırmalı raporlama, işletmelere birçok açıdan fayda sağlayan bir rapor tekniğidir. Peki Microsoft Power BI ile karşılaştırmalı raporlama nasıl yapılır? Karşılaştırmalı raporlamanın işletmeler için önemi nedir? Power BI ile karşılaştırmalı raporlama nasıl hazırlanır? Karşılaştırmalı raporlamada Power BI kullanımının önemi nedir? 2000 Bilgisayar ile karşılaştırmalı raporlara nasıl ulaşabilirsiniz? Yazımızda bu konular hakkında merak edilen detayları anlatacağız.

Daha Fazla Oku

01 Aralık 2022

Finansal Raporlama Çözümlerinde Power BI’ın Önemi

Her sektörde olduğu gibi finans sektöründe de veriler, oldukça önemli bir yer tutar. Ancak toplanan veriler gelişmiş analitik için kullanılana kadar bir işe yaramaz. Bu nedenle iş zekâsı araçları kullanılarak raporlama yapılır. Bu araçlar içerisinde en kapsamlı olan Power BI, analistlerin tercih ettiği araçların başında gelir. Power BI finansal raporlama ile, dijitalleşme ve çeşitli teknoloji geçişlerinin etkisiyle birlikte, şirketlerin finansal işlemlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır.

Daha Fazla Oku

21 Ekim 2022

İnsan Kaynakları Raporu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İnsan kaynakları raporu, şirket bünyesindeki tüm çalışanların ayrıntılı bilgilerini, insan kaynakları faaliyetlerini ve performans değerlendirmelerini içeren detaylı dokümanlardır. Şirketlerin kısa ve uzun vadeli hedeflerine ulaşabilmesi için İK raporu sürecinin güvenilir ve sistematik şekilde yürütülmesi son derece önemlidir. İnsan kaynakları raporlama sürecinin başarılı şekilde yürütülmesi için Power BI insan kaynakları raporu da son derece etkili bir seçenektir. Çalışanlarla etkili iletişim kurmak, sorunların tespit edilmesi ve çözüm süreçlerinin daha etkin şekilde yürütülmesini sağlar. Power BI insan kaynakları raporu hakkında merak edilen birçok kriter vardır.

Daha Fazla Oku

21 Ekim 2022

7 Adımda İşletmeniz için Power BI Raporlarını Neden Tercih Etmelisiniz?

Şirketler, iş süreçlerinde etkili bir veri analizi ve raporlama sistemine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle merak edilen konulardan birisi de raporlama teknikleri ve raporlama çözümleridir. Son derece popüler olan raporlama çözümlerinden biri olan Power BI raporlama, işletmeler için birçok avantajı bir arada sunan bir raporlama sistemidir. Power BI raporlama çözümleri son derece hızlı ve etkili sonuçlar almanıza olanak sağlar. Ayrıca birçok insan, şirketleşme sürecinde raporlamanın neden önemli olduğunu ve raporlama tekniklerini merak eder. Bunun yanı sıra işletmeleri için neden Microsoft Power BI raporlama sistemini tercih etmeleri gerektiği de merak konusudur.

Daha Fazla Oku

20 Ekim 2022

Proje Raporlaması için Microsoft Power BI Neden Tercih Edilmeli?

Power BI, birbirinden bağımsız veri kaynaklarını güvenilir, görsel olarak etkileyici ve etkileşimli öngörülere dönüştürmenizi sağlamak için geliştirilmiş bir yazılımdır. Verileriniz bir Excel elektronik tablo ya da bulut tabanlı ve şirket içi veri ambarları olabilir. Daha Fazla Oku

19 Ekim 2022

Etkili Raporlama İşletmeniz İçin Neden Önemlidir?

Her şirket, kurumsallaşma sürecinde etkili bir veri analizi ve raporlama sistemine ihtiyaç duyar. Bu nedenle en çok merak edilen konulardan birisi de raporlama teknikleri ve raporlama çözümleridir. Günümüzde son derece popüler olan raporlama çözümlerinden biri olan Power BI raporlama, işletmeler için birçok avantaj sunan bir raporlama sistemidir. Power BI ile raporlama çözümleri son derece hızlı ve etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra birçok iş fikri, kurumsallaşma sürecinde raporlamanın neden önemli olduğunu ve raporlama tekniklerini merak etmektedir. 2000 Bilgisayar ekibi olarak bu yazımızda, raporlama nedir, nasıl yapılır, teknikleri nelerdir ve Power BI ile raporlama çözümleri konusu hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

Daha Fazla Oku

19 Temmuz, 2022

ERP Kullanımı Şirketler İçin Neden Önemli? ERP Nasıl Çalışır?

İş zekâsı (BI), şirketlerin iş süreçlerinde bazı araçları kullanarak, daha fazla veriye dayalı kararlar almasına yardımcı olan yöntem ve süreçleri içerir. Şirketlerin iş zekâsını doğru bir şekilde kullanabilmesi, büyümeye yardımcı olabilecek en kritik faktörlerden biridir. Peki iş zekâsı nedir? İş zekâsı araçları nelerdir? İş zekâsı araçlarının firmalara avantajları nedir? Neden iş zekâsı için Power BI tercih edilmelidir? Yazımızda bu konular hakkında merak edilen detayları sizlerle paylaşacağız.

Daha Fazla Oku

12 Temmuz, 2022

Veri Analizi Neden Önemli? Veri Analizi Türleri Nelerdir?

Veri analizi, iş akışında karar verme süreçlerini kolaylaştırmak yapılan için verileri temizleme, dönüştürme ve modelleme sürecidir. Veri analizinin amacı, verileri analiz ederek bu verilere dayalı doğru kararlara ulaşmaktır. Her alanda kullandığımız ve özellikle iş dünyasında önemli bir yere sahip olan bir analiz türüdür. Peki veri analizi nedir, neden önemlidir? Veri analizi türleri nelerdir? Veri analizi iş dünyası için neden önemlidir? Veri analizi süreci nasıl olmalıdır? Yazımızda bu konular hakkında merak edilen detayları sizlerle paylaşacağız.

Daha Fazla Oku

16 Haziran, 2022

İş Zekâsı ile İşletmenizin Verimliliğini Artıracak Yöntemler

İş zekâsı (BI), şirketlerin iş süreçlerinde bazı araçları kullanarak, daha fazla veriye dayalı kararlar almasına yardımcı olan yöntem ve süreçleri içerir. Şirketlerin iş zekâsını doğru bir şekilde kullanabilmesi, büyümeye yardımcı olabilecek en kritik faktörlerden biridir. Peki iş zekâsı nedir? İş zekâsı araçları nelerdir? İş zekâsı araçlarının firmalara avantajları nedir? Neden iş zekâsı için Power BI tercih edilmelidir? Yazımızda bu konular hakkında merak edilen detayları sizlerle paylaşacağız.

Daha Fazla Oku